V sobotu 29. července proběhly na našem hřišti oslavy 70. výročí založení naší tělovýchovné jednoty. Byli pozváni bývalí i současní hráči našeho fotbalového oddílu, nechyběl ani nestor jindřichovského sportu, zakládající člen TJ, jedenadevadesátiletý pan Drahomír Muroň. Pro každého pozvaného hosta byl připraven malý upomínkový předmět a občerstvení. V improvizované síni tradic byly ke zhlédnutí fotografie mapující historii naší kopané.

Program byl samozřejmě sportovní. Nejdříve se spolu utkali naši nejmenší fotbalisté, hráči mladší přípravky a předpřípravky RSKM Horní Pomoraví proti týmu sestavenému z maminek a tatínků našich nejmenších fotbalistů. Utkání skončilo vítězstvím žáčků v poměru 5 : 3. V další části sportovního odpoledne proti sobě nastoupily dva osmičlenné týmy našich žen, jeden ve žlutých, druhý v bílých dresech. Utkání skončilo vítězstvím žlutého týmu 4 : 0.

Hlavním bodem sportovního programu byl turnaj mužů. Ve třech týmech, bílém, červeném a modrém, nastoupili bok po boku současní i bývalí hráči, aby si společně zahráli a dali pamětníkům připomenout, jakými kdysi bývali fotbalisty. Obdivuhodné byli především výkony hráčů, kteří již překročili hranici šedesátky. Že v turnaji zvítězil bílý tým před červeným a modrým je naprosto nedůležitou informací. Turnaj samotný byl oslavou sportu a kamarádství. A přátelský duch se nesl celou sobotní akcí.

Závěr vydařené soboty obstarala kapela Syrinx, která až dlouho do noci bavila všechny přítomné výbornou muzikou.

ZPRAVODAJ  GALERIE

Napsat komentář