JINDŘICHOV – BERNARTICE

2 : 1

Před prázdnou tribunou a prázdnými lavičkami se utkal náš tým s černým koněm letošního ročníku Sokolem Bernartice, který do tohoto zápasu stihl nastřílet již 39 branek a v posledních kolech dával minimálně 5 branek za zápas. Útočná dvojice Petr Kutal – Peter Červeňák je hodně nebezpečná a v tomto zápase také byla vidět.

Diváci, kteří se dostavili na zápas a zpoza vlakové tratě sledovali toto utkání, se určitě nenudili. Soupeř předváděl kvalitní hru plnou pohybu a rychlých přihrávek. Naši se snažili za soupeřem nezaostávat, takže jsme v prvním poločase viděli kvalitní fotbal.

Již v 7. minutě jsme mohli jít do vedení, ale hostující brankář Dušan Kandra bravurně zlikvidoval příležitost Denise Tomíčka. Podobně Radim Šimo zneškodnil gólovku Petra Kutala. V 19. minutě jsme se mohli poprvé radovat. Centr z přímého kopu Franty Vaňka našel ve vápně Laďu Petra a ten z bezprostřední blízkosti byl nekompromisní. Zakrátko vypukly v našem týmu emoce, když byl Laďa Petr v sólovém úniku evidentně zezadu stažen, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 26. minutě naše obrana nezachytila přihrávku po zemi na Petra Červeňáka, jehož přihrávka našla před brankou excelentního střelce Petra Kutala, a ten si snadno poradil se svým 23. zápisem do tabulky střelců.

Ve 40. minutě byl Laďa opět ve vyložené šanci zezadu stažen za dres a tentokrát se už pískalo. Pro Ondřeje Žigu to znamenalo předčasný odchod do kabin. A za 3 minuty si Laďa parádně přehodil obránce a prudkou střelou k pravé tyči znovu strhl vedení na naši stranu.

Druhý poločas se nesl v drtivém tlaku hostů, kteří ač v deseti vytrvale se snažili jít za vyrovnáním. Naše obrana dělala, co se dalo. Několikrát se vyznamenal Radim Šimo, několikrát jsme měli štěstí díky nepřesné koncovce bernartických hráčů. I my jsme ale měli dobré příležitosti, ovšem bez gólového efektu. V poslední desetiminutovce už naši hráči tahali nohy za sebou, ale bojovali. Laďa orazítkoval tyč, velkou příležitost Honzy Bečicy zlikvidoval hostující gólman.

Když po dvou minutách nastavení zazněl závěrečný hvizd, mohla naplno vytrysknout naše radost. Porazili jsme tým, se kterým si letos nevěděl rady ani Bludov, který od nich vyfasoval pětku.

H O Š I,   D Ě K U J E M  ! ! !